[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”14933″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]2020‘nin bizi şaşırtmayacak derecede kaotik geçen aylarının, göz açıp kapayana kadar geçen yazının sonlarına doğru, herkesin içinden “Artık bir tatili hak ettik! “ dediğini duyar gibiyiz!

Bu sese kulak astık ve 18-20 Eylül 2020 tarihlerinde İzmir’in güzel ilçesi Foça’da yer alan Bueno Beach Club’da Türkiye’nin dört bir yanından gelen 150 katılımcıyla Yaza Veda Kampı’mızı gerçekleştirdik.

Sağlık olmayınca eğlencenin bir amacının olmadığını bilen ve buna göre önce sağlık misyonu izleyen Bi’Yol Organizasyon olarak bu etkinlikte de bütün Covid-19 önlemlerini maksimum seviyede tuttuk.

İlk olarak Covid-19 pandemisi sebebiyle sağlığınızı korumaya yönelik HES kodu ve ateş ölçüm kontrolleri görevli arkadaşlarımız tarafından gerçekleştirildi. Devamında katılımcılarımız ilgili saha görevlisi arkadaşlarımızla beraber çadır kurulacak alana götürüldü. Burada doğa ile iç içe bir şekilde görevli yardımıyla çadırlarımızı kurduk.

Daha sonra katılımcılarımız oryantasyon çalışmalarıyla ve bireysel adımlarla yavaş yavaş tanışmaya ve kaynaşmaya başladı.

Katılımcılarımızın uzaktan geldiğini bildiğimiz için çok yormamak adına etkinlik alanımız ve etkinliklerimiz hakkında kısa bilgiler verdikten sonra dinlenmeleri için… Ancak bölgenin güzelliği, denizin sesi ve güneşin batışı katılımcılarımızı dinlenmek yerine güzelliklerin tadını çıkarmaya yöneltti. Bu süreçte de katılımcılarımız akşama kadar alanımıza gelmeye devam etti.

İkinci gün güzel bir kahvaltının ardından vücudumuzun zihnimiz kadar dinç olabilmesi için uzman eğitmenimizle birlikte yoga yaptık. Öğleye doğru ödüllü turnuvalarımız başladı. Tavla, dart, pong ve plaj voleybolu gibi turnuvalarla katılımcılarımız arasında tatlı bir rekabet oluşturduk. Turnuvalar sonucu kazanan kişi veya takımlara zaferin tatlı hediyelerini verdik. Ardından katılımcılarımız, turnuvaların bitmesiyle beraber “Denizden ne haberler var??“ diyerek Foça’nın buz gibi sularında serinlediler.

Denizde yüzmek oldukça zordur ve enerji kaybına sebep olur. Bu enerjiyi güzel bir öğle yemeğiyle karşıladık. Akşam olduğunda her şey sessizleşti. Tek ses ruhu besleyen müzisyenlerin güzel şarkılarıydı. Bu ses Doruk Can Mutlu’dan başkasına ait değildi. Minderlerimizi kaptığımız gibi kendimizi bu sesin huzurunda bulduk.

Bu mini konserden sonra mükemmel bir DJ performansı ve mükemmel ışıklandırma ve danslarla ile hiç durmak bilmeyen bir eğlenceye başladık.

Gece geç saatlere kadar danslarla ve müzikle eğlenmeyi sürdürdük. Devamında bazı katılımcılarımız ateş başında müzik yapmaya devam ederken, bazı katılımcılarımız sahilde yıldızları seyrederek güneşin doğuşunu beklediler.

Üçüncü gün dün gecenin yorgunluğunu atmak ve daha dinç olmak için güne güzel bir kahvaltı ve eğitmenimiz eşliğinde yoga ile başladık. Yine dopdolu bir gün bizleri bekliyordu. Yoganın ardından katılımcılarımız için yine turnuvalarımız başladı. Dileyen katılımcılarımız turnuvalara katılırken, dileyen katılımcılarımız mükemmel Ege Denizi’nin sessizliğine kendini bıraktı, doğanın yeşilinde gözlerini dinlerdi, kumsalda güneşin tadını çıkardı…

Ardından eğitmenimiz eşliğinde mükemmel bir zumba etkinliği ile enerjimizi zirvelere taşıdık. Enerjimiz hiç bitmeyip tüm gün sürsün diye Redbull’un destekleriyle dağıtılan redbulları içtik.

Enerjimiz tam ve önümüzde uzun bir gün vardı. Akşam saatlerinde kulaklarımızın pası Bariton Konseri ile silindi. Devamında Dj müzikleri eşliğinde ateş gösterisi ile görsel bir şölen düzenlendi. Eğlence dur durak bilmiyordu. İlk gün birbirinin yüzüne yabancı gözlerle bakan katılımcılarımız hep birlikte dans ediyor eğlenceyi hep birlikte yaşıyordu.

Ateş gösterisi bitip geceyi aydınlatan tek şey yıldızlar olduğunda Bi’Yol saha ekibinin dağıttığı neon çubuklar adeta eğlenceye farklı bir boyut kazandırmıştı. Artık sahilin her noktasında neon cümbüşü vardı.

Dördüncü gün diğer 2 günün verdiği tatlı yorgunlukla gözlerimizi açtık. Güzel bir kahvaltının ardından katılımcılarımız ile doğada bol oksijenle ciğerlerimizi temizlediğimiz bir yürüyüşe çıktık. Hepimizi dinlendiren bu yürüyüş sonrası güneşin vitamini almak için havlularımızı kumsala attık. Son kez denizin tadını çıkaran katılımcılarımız için bugün alandan ayrılma günüydü.

Katılımcılarımız alandan ayrılmadan önce son olarak Yaza Veda Kampı’nın tüm tatlı renklerini üzerimizde görmek istedik. Color Fest ile birbirimizi asla unutamayacağımız çeşitli renklere boyadık. Gökkuşağının renklerine batırılmış katılımcılarımızın hayatımıza kattığı tüm renkler için teşekkür ederiz.

Yazın hiç bitmesini istemediğimiz bu etkinlik ile doğanın tüm muhteşemliğini kucakladık ve katılımcılarımıza eğlenceli günler geçirtmeyi başarabildik.

Bu etkinliğimize sağladığı katkılarından dolayı Bueno Beach Club’a, Redbull’a ve etkinliğimizde bizi asla yalnız bırakmayan katılımcılarımıza teşekkürlerimizi sunarız.[/vc_column_text][vc_gallery type=”flexslider_slide” interval=”3″ images=”14934,14935,14936,14937,14938,14939,14940,14941″ img_size=”large”][/vc_column][/vc_row]