EtkinlikKampOutdoor

Etkinlik Detayları

  • Troltunga Camping Gebze
  • 2021-05-30 17:00 - 2021-05-31 18:30

Contact event manager

1 2 3 4

Bilet Detayları

  • Etkinlik Bitti
  • Etkinlik Bitti
Sepeti Görüntüle
Thank you Kindly

Sıkıldım Kampı | Gebze | 28-30 MayısEtkinlik Bitti

Troltunga Camping Gebze

2021-05-30 17:00 - 2021-05-31 18:30
Mayıs 21, 2021

000000

Bi'Yol

info@biyol.org

https://www.biyol.org/

Organizer's other events

Sıkıldım Kampı | Gebze | 28-30 MayısEtkinlik Bitti

Troltunga Camping Gebze

2021-05-30 17:00 - 2021-05-31 18:30
Mayıs 21, 2021

PRINT

SIKILDIM KAMPI | GEBZE | 28-30 Mayıs

Yaşadığımız sürecin etkilerinden evde kalmaktan, sürekli aynı şeyleri yapmaktan sıkıldın mı? Masa başı çalışmak, online etkinliklere katılmak artık yetmiyor mu? Sende doğaya karışayım mevsimin güzelliklerini keşfedeyim ve sıkılacak vakit bulmayayım diyorsan 28-30 Mayıs tarihinde gerçekleşecek olan Sıkıldım Kampı @troltungagebze tesisine seni de aramızda görmek istiyoruz!

Bu etkinlikte yasak olan ilk şey SIKILMAK! Sıkıntıdan patlayanlar sürekli dizi, film, kitap bitirmeye çalışanlar Sıkıldım Kampı’nda bunlara ihtiyacınız olmayacak!

Bi’Yol Organizasyon olarak %100 temassız %100 Eğlence mottosuyla bir tesiste seni doğaya davet ediyoruz!

Tarih: 28-30 Mayıs
Fiyat: Online Ödeme 190₺, Etkinlik günü Kapıda 215₺
Kontenjan: 150 kişi

Eşsiz bir doğasıyla dere kenarında ve 200 dönümlük büyük bir arazi üzerine kurulu tesiste, sanat etkinlikleri ile birbirinden farklı atölyelerle sizlerle birlikte sanatı doğada buluşturacağız!
İstanbula 1 saat uzaklıkta konumlanan tesisimiz çevresinde; Gebze’nin keşfedilmeyi bekleyen derin vadileri, geniş çayırları ve yüksek oksijeni sizi baharda “Doğasal Dönüşüm”e çağırıyor.
Yepyeni tesisimiz kapılarını ardına kadar siz değerli doğaseverlere açıyor, aynı zamanda ilk defa yapılacak olan sanat kampında konseptli oluşturduğumuz tüm etkinlikler hijyen kuralları ve sosyal mesafeyi koruyarak, temassız olarak yapılacaktır.

Fiyata Dahil Olanlar

-2 gece 3 günlük Kamp İşgaliye ücreti
-Temel Yoga
-Tanışma Oyunları
-Doğaçlama Atölyesi
-Tüm Turnuvalar
-Uçurtma Atölyesi
-Just Dance Yarışması
-Bileklik Yapımı
-Canlı Müzik
-Origami Yapımı
-Masa ve Kart Oyunları
-Okçuluk Eğitimi
-Doğa Yürüyüşü
-Oryantiring
-Ateş Gösterisi

Fiyata dahil olmayanlar

-Tüm kişisel harcamalar
-Tüm Yemek Öğünleri
-Çadır ekipmanları (-8 uyku tulumu, mat, çadır) kiralama kontenjan 50

! DİKKAT: Etkinliğimizde 10 yaş sınırı bulunmaktadır.

Tesis Hakkında:
-Tesiste restoran hizmeti mevcuttur. Tesise yakın 2 km ve 10 km uzaklıkta olmak üzere bir bakkal tekel bulunmaktadır.
-Tesiste yerde ateş yakmaya izin verilmemektedir. Kendi ateş kovanızı getirerek ateş yakabilirsiniz. Ateş kovası kiralamak isterseniz tesiste bu hizmette mevcuttur.
-Mangal yakmak için belirlenen tek bir yer bulunmaktadır. Bu belirlenen noktada kontrollü bir şekilde mangal yapılmaya izin verilecektir.
-Kamp alanında tuvalet, duş, sıcak su, buzdolabı, ocak, çamaşır makinesi hizmeti mevcuttur. İhtiyacınız olabilecek temizlik malzemeler temin edilmeyecektir. Hazırlıklı gelmenizi tavsiye ederiz.

Otel Konaklama
Kamp alanı içerisinde uygun fiyatları ile otelde konaklama imkanı mevcuttur, odalar merkezi kazan sistemi ile ısıtılmaktadır ve duş/wc/sıcak su bulunmaktadır.

iletişim için; @troltungagebze

ATÖLYELERİMİZ

Tanışma Oyunları
Grup yürümesi
İsim-Sıfat
Şarkı Çember
Hikaye Anlatımı

Doğaçlama Atölyesi
Evet / Hayır Oyunu
Ne hissediyorum
Cıbırca
Partnerli Doğaçlama
Özgür Mikrofon
Hareket Doğaçlama Yoga
Hareket Tasarım / Dans

Temel Yoga: Nefes kontrolü, basit meditasyon ve belirli vücut duruşlarının benimsenmesini içeren bir Hindu ruhani ve münzevi disiplini, sağlık ve rahatlama için yaygın olarak uygulanacak olan sabah yogası ile güne daha huzurlu başlayacağız.

Uçurtma Atölyesi: Eğlencesi çok, yapımı kolay olan uçurtma sizi çocukluk anılarınıza götürebilir ve birbirinden keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

Just Dance Yarışması: Dans etmenin tüm bedene verdiği ritmi ve enerjiyi tarif etmemize gerek var mı? Bu yarışmada tekli veya 2li 3lü gruplar halinde size yansıttığımız ekrandaki hareketleri yapmaya çalışacak ve kazananı belirleyen bir jürimiz olacak. Kazanana bir sürprizimiz olacak.

Bileklik Yapımı: Bileklik yapım tekniklerinin öğrenilmesi ile, sizde kendi zevkinize göre bileklik tasarlayabilirsiniz. İster çocuklar ister yetişkinler için olsun, herkese göre bileklik yapılabilir. Yaratıcılığınızla kendinize yada sevdiklerinize el yapımı bileklik harika bir hediye olacaktır.

Canlı Müzik: Kamp ateşi, kamp gecelerinde sıcak dostlukların kurulmasını ve pekişmesini sağlar. Kamp muhabbetlerinin ve kampçılık kültürünün baş aktörü kamp ateşleridir. Şehirden uzaklaşıp, doğada kamp yapmaya gidildiğinde vazgeçilmez aktivitelerden biri olan kamp ateşi ve canlı müzik ile samimi bir ortam oluşturulur. Arkadaş çevrenizi genişletmek, yeni insanlarla tanışmak veya dostlarınızla ilişkilerinizi pekiştirmek için sizleri kamp ateşi ve canlı müzik aktivitesine davet ediyoruz.

Gün Batımı Seyri: Günün doğması her gün size verilen enerji, zamanın tazelenmesidir. Peki ya gün batımı? Hayatta yaşadığımız bu değerli anlardan biri olacak bu anı kaçırmak istemeyeceksiniz. Yanınızda içeceğinizi getirmenizi öneririz.

Foto Safari: Foto safari, fotoğraf çekmek için doğal yaşam alanlarında düzenlenen bir uygulamadır. En güzel kareleri yakalayabileceğiniz doğada bir kuşun cıvıltısını, kurbağanın zıplamasını, ağaçların dansını veya gün batımını fotoğraflayabileceğiniz ve bunu yapmak için keşfe çıkacağınız bir aktivite olacaktır.

Origami Yapımı: Origami gün geçtikçe popüler hale gelen kağıt katlama sanatıdır. Bir yaprak kağıt ve parmak uçlarınızdan başka hiçbir şey kullanmadan neredeyse her şeyi yapabilirsiniz.

Masa ve Kart Oyunları: Tavla, Tabu, Uno, Masa Tenisi ve daha fazlası için yarışmalar düzenleyeceğiz.

Okçuluk Gösterisi: Köklü bir geçmişe sahip olan Okçuluk Sporu günümüzde de adından söz ettiren bir spordur. Tarihte insanlar okçuluğu avlanma, savunma ve savaşma alanlarında kullanmışlar. Sizlerin sportif aktivitelere katılımını ve bilişsel fonksiyonları arttırmayı hedefliyoruz. Atölye kapsamında Okçuluk sporundaki tecrübe ve birikimlerimizi sizlerle paylaşacağız. Spor yapan bireyler hedef koymaya ve başarmaya istek duyarlar. Eklem ve tendonların, omuz, sırt ve bacak kaslarının kuvvetlenmesini sağlayacak, en önemli konulardan olduğu gibi kol ve sırt kaslarını, göz koordinasyonunu geliştirmeyi amaçlıyoruz.

Doğa Yürüyüşü: Doğa yürüyüşü doğada veya doğal güzelliklerin bulunduğu alanda gerçekleştirilecektir. Patikaların takip ederek farklı donanım ve becerileri sizlere öğreteceğiz. Doğada yürüyüş yapmanın en büyük özelliği motivasyon, organize olmak, temel kampçılık, coğrafya ve tırmanış bilgileri içermesidir. Fiziksel kondisyonu ve donanımı sağlayan ekibimiz tarafından bir grup eşliğinde gerçekleştirilecektir. Bahar mevsiminin doğa yürüyüşü rotalarının en güzel ve rengarenk doğa manzaralarıyla süslendiği zamanlara denk gelecek olması ile doğada yapabileceğiniz en güzel dakikalara şahit olacaksınız.

Oryantiring: Oryantiring, harita ve pusula yardımıyla katılımcıların şehirden uzak bir bölgede kontrol noktalarını en hızlı şekilde bulmaya çalıştıkları bir oyundur. Yön bulmak odaklı olan bu oyun verilen harita üzerindeki hedeflere ulaşarak daha sonra da bitiş noktasına en hızlı şekilde ulaşan sporcu kazanan ilan edilir. Ama bu basit amaç, aslında birçok zorluğu da birlikte getirir. Sporcuların yön bulmak için güvenebilecekleri çok fazla şey yok. Sporcular, harita üzerinde görülen hedeflere ulaşmak için sadece pusula ve içgüdülerini kullanabilir. Temel ihtiyaçlarınız olan bir pusula ve oyun alanının haritası sizlere verilecektir. Alanın kuşbakışı haritasında hedeflerin yerleri ve arazinin temel özelliklerini öne çıkaracaktır.

Ateş Gösterisi: Tüm gösteri performans sanatları içinde, ateş ve ışık gösterileri etkileyiciliği açısından ön plandadır. Tam anlamıyla bir görsel şölen yaşanır ve bu sırada çeşitli ışık gösterilerinden ya da ateşten faydalanılır. Hem doğal ateş hem de led ışık bu gösterilerin zeminini oluşturur. Keyifli anlar yaşanırken, insanlar uzun süre daha bu gösterilerin etkisi altında kalırlar.

Oyunlar ve Yarışmalar: Sizleri eğlendirecek ve aynı zamanda bilgi birikiminizi artıracak çeşitli fiziksel ve mental yarışmalar düzenleyeceğiz. Bilgi yarışmalarını genel kültür, tarih, sanat, matematik gibi alanlarda sorarak yeni bilgiler öğrenmenizi sağlayıp fiziksel yarışmalarında odun toplama, halat çekme gibi oyunlar oynayıp bedenimizi aktifleştireceğiz.

 **SIKI DURUN SIKILDIM KÖŞESİ GELİYOR!
Sizlere bu etkinlikte sıkılmak yasak demiştik! Sürekli olarak sizi eğlendirecek birbirinden farklı sürpriz eğlenceli aktiviteler planladık. Bu köşede eğlenceye doyacaksınız!

Ekipman Kiralama;

Dilerseniz tesisimizde çadır, uyku tulumu ve mat şeklinde tüm kamp setini kiralayabilirsiniz.

Kişi başı konaklamaya + olarak

2 Kişilik Ekipman kiralama : 2 kişilik çadır 2 mat 2 tulum, çadırda 2 kişi fiyatı 150 TL (Kişi başı 75 tl’dir)
1 Kişilik Ekipman kiralama : 2 kişilik çadır 1 mat 1 tulum, çadırda 1 kişi fiyatı 100 TL

Dilerseniz ekipmanları ayrı bir şekilde kiralayabilirsiniz. Fiyatlandırması;

Çadır : 50 TL
Uyku Tulumu : 50 TL
Mat : 20 TL

*Ekipmanlarımız pandemi ve hijyen kurallarına göre dezenfekte edilerek temizlenerek siz değerli misafirlerimizin kullanımına sunulmaktadır.

Kredi kartı ile Kamp Ekipmanı Kiralamak isteyenler sitemizden kiralayabilir

ULAŞIM

Kamp alanımıza ulaşmak için;

Kamp alanımız @troltungagebze Gebze Marmaray durağına mesafesi 42 km dir.

– Gebze Marmaray durağından belirli saat aralıklarıyla kalkacak olan servisimiz ile tesise varabilirsiniz.

Tahmini varış süresi (Gebze Marmaray’dan sonra); 55 dakika

Servis Saatlerimiz;

–  28 Mayıs Cuma 16.30

* Pazar günü etkinlik bitiminde ( 15.00-16.00 civarında)

Servis ücreti : 75 tl (çift yön geliş – gidiş ücreti)

-16.30 Kadıköy Kalkış
-17.15  Kartal
-17.30 Pendik

– Pazar günü dönüş için servis talebe göre belirlenecektir. Kamp alanına girişte kayıt masasında belirtmeniz gerekiyor.

Kredi kartı veya hesaba havale ile servis ödemesini yapabilirsiniz.

28 Mayıs Cuma 19.30 Gebze Marmaray – Kamp Alanı

Servis ücreti : 25 tl (tek yön)

30 Mayıs Pazar (14.00) Kamp Alanı – Gebze Marmaray

– Belirtilen servis saatlerinden 15-20 dakika öncesinde alanda olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ek sefer yapılmayacaktır. Bu seferler dışında ulaşımı sağlayacak olan katılımcılarımızın tesise ulaşımı kendileri sağlamaları gerekmektedir.

– Gebze’den gelmek isteyenler için 2 otobüs seçeneği mevcut. Eğer Marmaray ile Gebze durağında inecekseniz sonrasında Gebze Merkez’e ulaşmanız gerekecektir.

Gebze’den Karabakkal Camii’sinden 427,428 numaralı belediye otobüsü ile @troltungagebze tesisimize ulaşabilirsiniz.

Otobüs Sefer Saatleri; 8.30 13.30 16.00 (Sadece Cuma günü ulaşım vardır)

Tahmini varış süresi (Gebze Marmaray’dan sonra) : 85 dakika

Ulaşım toplam ücreti: 20-30₺ arasıdır

-Ekomobil uygulaması ile sefer saatlerini canlı olarak öğrenebilirsiniz.

Kocaeli Otobüslerinde temassız geçerliliği olan Kredi/Banka Kartı’nızı kullanabilirsiniz.

-Kendi araçları ile gelecek misafirler Troltunga Camping Gebze Köyü’ne navigasyon ile gelebilirsiniz, otopark ücretsizdir.

Tesisimiz İstanbul’a 60 km mesafededir.

ÖDEME YÖNTEMİ

Başvuru formunu doldurduktan sonra kayıt sırasında belirtmiş olduğunuz mail adresine ödeme kanlları geliyor olacak veya 24 saat içerisinde ekip arkadaşlarımız kayıt sırasında belirtmiş olduğunuz telefon numarasına whatsapp üzerinden iban bilgisi ve kredi kartı ile ödeme yapabileceğiniz internet sitesini atıyor olacaklar.

EFT : Etkinlik ücretini başvuru formunu doldurduktan sonra size gönderilen iban numarasına vade farksız bir şekilde ödeme yapabilirsiniz.

Etkinliğe gelirken yanınızda getirilmesi önerilen malzeme listesi
Termos veya Termos bardak
Islak mendil
Güneş gözlüğü
Göz damlası (Ateş başında göz kuruluğu yaşayanlar için)
Kullandığınız İlaçlar *(Önemli örneğin bahar alerjisi olanlar için alerji ilacı)
Kişisel Temizlik Malzemesi
Kafa Lambası veya el lambası
Fotoğraf makinası
Güneş Kremi
Çatal, Kaşık
Power bank
Kamp Sandalyesi, hamak (varsa)
Kıyafet ve Ayakkabı
T-shirt , şort, mayo
Polar sweat veya hırka
Mont
Eşofman
Rahat, çok cepli pantolon
Yedek çorap
Yağmurluk
Şapka
Yedek Ayakkabı (Ayakkabılarınız ıslanabilir, yedek ayakkabı getirmenizi tavsiye ediyoruz)

*Yukarıda önerilen seyahat malzemelerini zorunlu olarak getirmek durumunda değilsiniz. Daha kolay ve keyifli bir etkinlik geçirebilmeniz için sizi gözeterek hazırlanmış bir listedir. Bu listenin haricinde malzeme getirebilirsiniz, tamamen sizin tercihinize kalmıştır.

*Sadece etkinlikte kullanacağınız en yarayışlı eşyaları almanız fazla yük taşımamanız açısından önemlidir.

*Getireceğiniz malzemeler için sırt çantası kullanmanız önerilir. Sırt çantanızın yanında fazladan daha küçük bir sırt çantası veya bel çantası getirirseniz içine özel eşyalarınızı koyabilir, otelimize büyük çantanızı bırakıp küçük çantayla şehir içi gezilerimizi kolayca yapabiliriz.

Etkinliğimizi COVID-19 önlemlerini alarak gerçekleştiriyoruz. COVID-19 Tedbirleri:

– HES Kodu kontrolü
– Düzenli aralıklarla ateş ölçümü
– Sürekli olarak maske ve dezenfektan tedariği
– Ortak kullanım alanlarında maske takma zorunluluğu
– Ortak kullanım alanlarında sosyal mesafe kuralı
– Hijyenik ve dezenfekte edilmiş tuvalet ve diğer alanlar
– Sosyal mesafeli kurulmuş çadırlar

Başvuru formu için buraya tıklayabilirsiniz.

İletişim için:

0549 65 24965

www.biyol.org