Sepet 0,00 0
AnasayfaEkibimiz
Doğan Can Karabudak
Doğan Can Karabudak

Kurucu - CEO

Send message

Sınırları Aşan Gençlik Derneği’nin (YOBBA) kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Doğan Can Karabudak, aynı zamanda bir gezgin, konuşmacı, YouTuber, blog yazarı (baskayol.net), sivil toplum gönüllüsü, gençlik çalışanı ve bilgisayar mühendisidir. Avrupa Dayanışma Programı, Susi, Work and Travel, Erasmus+ Projeleri gibi faaliyetlerle ve gezi amacıyla 36 ülke gezmiştir. Edindiği eşsiz deneyimleri başka insanlara aktarmaya çalışmaktadır. 

mustafa çalışkan
Mustafa Çalışkan

Genel Müdür

Send message

Uzun yıllardır gençlik çalışmaları alanında ulusal ve uluslararası boyutta gönüllü olarak sayısız faaliyet yürüten Mustafa Çalışkan, aynı zamanda Orenda Derneği’nin Kurucusu, YK Başkan Yardımcısı, gençlik çalışanı ve siyaset bilimcidir. Avrupa Birliği’nin gençlik projeleri üzerine çalışmalarını yoğunlaştırmış ve bu projeler kapsamında 11 ülkede çeşitli başlıklarda sosyal çalışmalar gerçekleştirmiştir. Projelerde edindiği tecrübeleri tüm gençlere aktarabilmek adına sosyal medya kanallarında da (@projegezgini) aktif faaliyet göstermektedir.

Ali Ünal

Teknik Uzman

Send message

Küçük yaşlarda online oyunlar aracılığıyla bilgisayarla tanışan Ali Ünal, Bilgisayar Programcılığı üzerine önlisans eğitimi almış olup şu anda Anadolu Üniversitesi’nde Yönetim Bilişim Sistemleri alanında lisans yapmaktadır. Kullanıcısı her geçen gün artan dijital dünyada var olma konusunda uzman olan Ali Ünal Web Tasarım, E-Ticaret, Seo ve Dijital Pazarlama konularında danışmanlık vermektedir.

Yunus Emre Güven
Yunus Emre Güven

İdari İşler

Send message

Acıbadem Üniversitesi Eczacılık ve Sağlık Yönetimi bölümlerinde çift anadal öğrencisi Yunus Emre Güven, ilk yıllarındaki dereceleriyle alanında akademik başarılar yakalamıştır. Yanı sıra birçok öğrenci kulübünde ve sivil toplum örgütünde gönüllü faaliyetlerle sosyal alanda kendini geliştirmiştir. Çeşitli iş tecrübeleri sayesinde iletişim, halkla ilişkiler, pazarlama ve organizasyon becerileri edinmiştir.

aysu zeybel
Aysu Zeybel

Yönetici Asistanı

Send message

Karabük Üniversitesi İktisat Bölümü mezunu olan Aysu Zeybel, öğrenciliğinden bu yana lisans alanından farklı eğitim ve kongrelere katılarak sürekli öğrenmeyi kendi ilkesi haline getirmiştir. Gezi, Fotoğrafçılık ve İktisat Kulübü’nde aktif rol alarak ilgi alanları hakkında içerik oluşturmaya Youtube kanalı açarak başlamıştır. Mezun olduktan sonra yer aldığı Erasmus+ Projesi’nde Romanya’da uzun dönem gönüllülük yapıp kazanımlarını insanlara aktarmak için sosyal medyada içerik oluşturmaktadır.

zehra gülser
Zehra Gülser

Eğitim Yöneticisi

Send message

Türkiye’nin ilk psikolog yaygın eğitim eğitmenlerinden olan Zehra Gülser, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nden mezundur. İnci Holding, Kızılay, Maxion İnci Jant, Toyzzshop gibi birçok kuruluşa eğitmen olarak katkıda bulunmuştur. İki yıl boyunca Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu (TPÖÇG) Eğitim Ofisi’nde İç İşler Koordinatörü olarak görev almıştır. Yeni Eğitim Sistemi Derneği kurucularındandır. Bir bilim dergisi olan PsiNossa’da bir yıl boyunca derleme makale yazarlığı yapmıştır. Ben Psikoloji’de yaygın eğitim, psikoloji, müzik ve fizyoterapiyi birleştiren çalışmalar yürütmektedir. Fizyosanat Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde psikolog & eğitmen olarak multidisipliner çalışmalarda aktif görev almaktadır.

Büşra Odabaş
Büşra Odabaş

Saha Yöneticisi

Send message

Üniversite yıllarından bu yana öğrenmeyi, gelişmeyi aynı zamanda eğlenmeyi ilke edinmiş Büşra Odabaş Üsküdar Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden yüksek onur derecesiyle mezun olmuştur. Üniversite yıllarında Türkiye Psikoloji Öğrenci Çalışma Grubu tarafından her yıl düzenlenen Eğitmen Eğitimi’nden 2018’de mezun olmuştur. Sonrasında sivil toplum kuruluslarında, liselerde, üniversite kuluplerinde, THY, TGS gibi kurumlarda eğitimler vermiştir. Üniversite yıllarında fotoğrafçılık kulübünün kurucu başkanlığını yapmıştır. Çalışma hayatında birçok projede koordinatörlük ve eğitmenlik pozisyonlarında görev almıştır.

Elif Saraç
Elif Saraç

Bi'Yol Store Yöneticisi

Send message

Yakın çevresi tarafından çok yönlü, gezgin ve eğlenceli yapısıyla bilinen Elif Saraç profesyonel mesleği olan inşaat teknikerliğinin yanı sıra çocuklara düşkünlüğüyle bilinir. Bu sayede TEGV ve çocuk esirgeme kurumunda gönüllü eğitmenlik hizmetinde bulunmuştur.
Bi’Yol Organizasyon ile birlikte de e-ticaret alanında Bi’Yol Shop Yöneticisi olarak faaliyet göstermektedir.

Enes Gemeç
Enes Gemeç

Etkinlik/Organizasyon Yöneticisi

Send message

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi son sınıf öğrencisi Enes Gemeç, aynı zamanda Habitat Derneği’nde gönüllü dijital okur yazar eğitmenidir. Geçtiğimiz yıl BEÜ Girişimcilik ve Ticaret Öğrenci Topluluğu Yönetim Kurulunda yer alırken bu yıl ise yönetim kurulu başkanlığı görevinde yer almaktadır. Birçok sivil toplum kuruluşunda gönüllülük faaliyetleri ile hem sosyal hem akademik alanda kendini geliştirmiştir. Küçük yaşlardan beri doğa ile haşır neşir olması dolayısıyla Türkiye İzcilik Federasyonunda başarılı bir izcidir.

Selin Uzun

Etkinlik/Organizasyon Yöneticisi

Send message

Üniversite yıllarında bulunduğu gönüllü faaliyetlerinin yanı sıra ODTÜ Müzik Topluluğu’nun Etkinlik Planlama biriminde yer alan Selin Uzun, 2018 Ocak ayından beri “sırt çantalı gezgin” konseptiyle 14 farklı ülkede bulunmuştur. Working Holiday vizesi sayesinde Yeni Zelanda ve Avustralya’da çalışıp yaşama fırsatı elde eden Selin, edindiği tecrübeleri sosyal medya vasıtasıyla geniş kitlelere aktarmaya çalışmaktadır.

Merve Demirkıran
Merve Demirkıran

İçerik Yazarı

Send message

Ankara Üniversitesi Biyoloji Bölümü öğrencisi olan Merve Demirkıran, şu anda BAMBU Derneği’nde yönetici olarak çalışmaktadır. Birçok sertifikası bulunmakla beraber, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında gönüllülük faaliyetlerinde, çeşitli projelerde sosyal ve mental açıdan kendini geliştirmiştir. Aynı zamanda aktif olarak çeşitli kurum ve kuruluşlarda yazarlık yapmaktadır.

ekip
Cansu Ak

Marka Elçisi & Satış Yöneticisi

Send message

Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü öğrencisi ve üniversite AB Gençlik Programı Ofisi asistan öğrencisi Cansu Ak, 2015’ten bu yana birçok sivil toplum kuruluşunda aktif olarak gönüllülük yapmıştır. Aynı zamanda, yurt içi ve yurt dışında yapılan AB projelerine katılımcı ve ekip lideri olarak katılmıştır.
Sonrasında gençlik çalışmaları ve uluslararası gençlik projelerine yoğunlaşarak Avrupa Avrasya Gençlik Gelişim Derneği Yönetim Kurulu’nda çalışmalara devam etmiştir. 2019’da Gülümse Hayat Devam Ediyor Derneği Kurucu Ekibi’nde yer almıştır.
Bunların yanı sıra 2010’dan beri çeşitli tiyatro toplulukları ve şehir tiyatrolarında sahne almıştır. Farklı ülkeler ve kültürler keşfetmeyi sevmekte; doğa sporları ve kamp hayatı ile ilgilenmektedir.

ekip
Muhammed Taha Özdemir

Marka Elçisi & Satış Yöneticisi

Send message

Muhammed Taha Özdemir henüz 18 yaşında ticarete atılarak Türkiye’nin en genç şirket kurucularından birisi olmuştur. Ticari girişimlerinin yanı sıra yüzme, basketbol ve satranç alanlarında Türkiye dereceleri kazanmıştır. İnönü Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve İşletmeciliği Bölümü 1. Sınıf öğrencisidir.