[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”14794″ img_size=”large” alignment=”center”][vc_column_text]Bi’ Proje Kampı’mızda Hem Öğrendik Hem Eğlendik

10-12 Temmuz 2020 tarihlerinde Aytepe Park Camping, Kocaeli’de Bi’Proje Kampı’mızı gerçekleştirdik. Türkiye’nin 18 farklı şehrinden gelen 120 katılımcı ile Avrupa Birliği metotlarıyla gerçekleştirdiğimiz proje temalı etkinlikler, bilgilendirme seminerleri ve atölye çalışmaları ile projeleri incelerken bir yandan da yeni dostlukların kurulduğu, eğlencenin bitmediği bir ortam oluşturduk.

Üç gün boyunca doğayla iç içe olmanın vermiş olduğu sevinç ve huzurun eşliğinde, düzenlediğimiz atölyelerle katılımcılarımız, kendilerine hayatlarında açabilecekleri yeni kapılar keşfetti, eşsiz deneyimlerden ilham aldı, hayalleri için ilk adımı nasıl atacaklarını öğrendi. Ayrıca çeşitli oyunlarla, bitmek bilmeyen ateş başı sohbetleriyle yeni dostluklar, arkadaşlıklar kuruldu. 14 aylık bebekten 44 yaşındaki katılımcımıza kadar her yaştan bireyin keyifle vakit geçirebileceği bir kamp oldu.

İlk gün, kamp ateşi eşliğindeki açılış konuşmasıyla kampımız başladı! Müzik ve sohbetle devam eden saatlerin ardından ertesi gün, sabah egzersiziyle güne pozitif ve dinç başladık.  

Doğan Can Karabudak (Başka Yol) kampımızın Erasmus+ Programı ve Yurtdışı Fırsatları konulu ilk bilgilendirmesinde katılımcılarımıza  Erasmus+ Programı’nın kapsamını, şu ana kadar neler sunduğunu, yeni dönemi olan 2021-27 döneminde neyin farklı olacağını anlattı. Yanı sıra deneyimlediği yurt dışı çalışmalarından bahsederek hangi fırsatları yakalayarak yurt dışında keyifle vakit geçirilebileceğinden bahsetti.

Mustafa Çalışkan (Proje Gezgini) kampımızın ikinci bilgilendirme oturumunda European Solidarity Corps (ESC) Programı’nı anlattı. Katılımcılarımız ESC Programı’nın en güncel halini ve tüm yönlerini, yakın zamanda deneyimleyen Proje Gezgini’nden öğrendi.

Birbirinden öğretici atölyelerimize verdiğimiz ikram aramızda Dürümcü Ramazan Usta’nın katkılarıyla 10 kg çiğ köfteyi ikram ettik. Bu lezzetli aranın ardından günün son bilgilendirme oturumuna geçtik.

İlayda Buse Çelik oturumunda, hem bahsettiğimiz yurtdışı fırsatlarını değerlendirebilmek, hem de mesleki hayatımızda ilerleyebilmek için oldukça önemli ve gerekli olan etkili CV ve motivasyon mektubu hazırlama metotlarından bahsetti.

Keyifle ve kazanımlarla geçen günün ilerleyen saatlerinde, seyir terasında gün batımını izlerken katılımcılarımıza Namet’in katkılarıyla eşsiz lezzette sucuk ekmek ikram ettik.

Üçüncü gün kampımızın son bilgilendirmesinde Emre Hüseyin Yiğit alanındaki tecrübelerine ve eğitmen kimliğine dayanarak Proje Yazmaya Giriş eğitimi verdi.

Kampımızın son saatlerine ilerlerken Indomie Türkiye’nin katkılarıyla tüm katılımcılarımıza makarna ikramında bulunduk.

Kapanış oturumunda Türkiye’nin dört bir yanından gelen katılımcılarımıza teşekkür ettik, genel geri bildirimlerini aldık ve sertifikalarını takdim ettik. Yanı sıra Aypa Deri’nin sponsorluğunda çekilişle hediye çekleri dağıttık. 

Eğitmen ve kolaylaştırıcımız Ece Şiren, kampımızın başından sonuna kadar, oturumların öncesinde ve oyun zamanlarında, birbirinden eğlenceli ice breaker ve energizer oyunlarla atmosferi ısıttı, enerjimizi artırdı.

Kampımıza gelerek bu etkinliği güzelleştiren tüm arkadaşlarımıza içtenlikle teşekkür ederiz.

Bir teşekkür de bizleri kamp boyunca destekleyen ve yanımızda olan; bütün katılımcılarımıza makarna veren Indomie Türkiye , harika hediyelerle Aypa Deri, ateş başı mangalımızı keyifli hale getiren Namet Gıda , 10 kg çiğ köfte ikramı ile Dürümcü Ramazan Usta ve her konuda desteğiyle kamp alanımız Aytepe Park ailelerine çok teşekkür ederiz.

Eğitimleri ve destekleri ile yanımızda olan İzci Ormanda , İlayda Buse Çelik , Emre Hüseyin Yiğit, Ece Şiren ve gönüllü ekibimize en özel teşekkürlerimizi sunarız.

[/vc_column_text][vc_gallery type=”flexslider_slide” interval=”3″ images=”14793,14794,14795,14796,14797,14798,14799,14801,14802″ img_size=”full”][/vc_column][/vc_row]